Versenybírói felkészítés az országos tűzoltó versenyre 2023. április. 24. 21:13

Az elmúlt hétvégén zajlott a Magyar Tűzoltó Szövetség és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Tűzoltó Szövetség rendezésében az X. Országos Hagyományos és XI. Országos Ifjúsági Tűzoltó Verseny versenybírói felkészítése.

Révay László emlékdíjat kapott az Újfehértói Őrláng Polgárőr és Tűzoltó Egyesület 2023. április. 13. 23:51

Átadták az Airbus A350 szimulátort a Gróf Széchényi Ödön Tűzoltó Kiképző Akadémia  gyakorlópályáján, és a Révay László emlékdíjat Debrecenben.

A 2023. évet előkészítő elnökségi ülés 2023. április. 05. 08:31

A Magyar Tűzoltó Szövetség kibővített elnöksége április 4-én Budapesten tartotta az idei év programjait és az éves küldöttgyűlést előkészítő ülését. A megbeszélések ismeretében elmondható, hogy az idei év is sok szakmai és a társadalmi szerepvállalásból kiinduló programot hozhat.

Gépjárműadó-mentesség illeti meg önkéntes tűzoltó egyesületek járműveit? 2023. március. 31. 11:23

Több kérdés merült fel az egyesületek a gépjárműadó-mentességével kapcsolatban. Voltak, akik nem kapták meg az adómentességet a gépjárműveikre, mások pedig az utánfutóik kapcsán jelezték ugyanezt. Megítélésünk szerint mindkettőre jár az adómentesség, azonban ennek feltétele a pontosan kitöltött kérelem. Mit javasolunk figyelembe venni?

X. Országos Tűzoltó-Kapocskupa Vértessomló 2023. március. 27. 08:28

A Magyar Tűzoltó Szövetség és a Vértessomlói Önkéntes Tűzoltó Egyesület szervezésében Vértessomlón rendezték meg máracius 25-én a X. Országos Tűzoltó-Kapocskupát, ott, ahol 2015-ben letették az alapjait. Az eseményre kilenc településről 6 női, 1 vegyes és 11 férfi csapat érkezett, mindannyian azért, hogy elnyerjék a legfényesebben csillogó serleget, és a vándordíjat.

Szabolcs-Szatmár-Beregi tűzoltók képezték a Csiki medence tűzoltóit 2023. március. 22. 15:29

Az V. Képzők Képzése program szervezésében és lebonyolításában a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tűzoltószövetség is részt vett. A Csikszentmiklóson megtartott felkészítés nagy sikerrel zárult.

Megnyílt a Signal 112 szakvásár Oberwart-ban 2023. március. 10. 09:37

Ünnepélyes külsőségek közözött, az Ausztriával szomszédos országok – köztük a Magyar – Tűzoltó Szövetségek képviselőinek jelenlétében megnyílt a tűzoltásra és a műszaki mentésre koncentráló Signal112 nemzetközi szakvásár. Csütörtök reggeltől szombat estig 8 ezer lakosú Oberwart (Felsőőr) korszerű kiállítási centrumában nyolc ország 123 kiállítójának termékeit, járműveit, szolgáltatásait mutatják be.

Múltidéző 2023. március. 05. 23:16

35 éve szereztek Országos dicsőséget a Nyíregyházi tűzoltók Szabolcs-Szatmár-Bereg megyének