NEAG-KP-1-2021/2-000495
A szövetség a projekt megvalósítása során különös hangsúlyt fektet azokra a beszerzésekre, ráfordításokra, amellyel nem csak a szövetség mint szervezet gyarapodik, hanem a tagszervezetek is hasznos résztvevői, haszonélvezői a projekt forrásból megvalósuló programnak. A szövetségünk szervezésében lebonyolításra kerülő rendezvények, események résztvevői a tagszervezeteink tagsága. A jelenlegi vírushelyzet szervezetünk és tagszervezeteink számára is jelentős feladatok elvégzését teszi szükségessé, így a projekttámogatásból ezeknek a feladatoknak a megvalósíthatóságát kívánjuk biztosítani, a támogatás egy részét a vírushelyzet kezelésére fordítanánk. A projekttámogatásból olyan eszközök és felszerelések is beszerzésre kerülnének, mellyel a vírushelyzet kezelését, felszámolását segítenénk elő.
Szervezetünk a Magyar Tűzoltó Szövetség tagja. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nagy hagyománya van a tűzoltói mozgalomnak. A kiegyezést követően sorra alakultak a megyében az önkéntes tűzoltó egyletek, egyesületek. A települések vezetői átérezték a tűz elleni védekezés felelősségét. A kezdetleges szervezettségű és felszereltségű önkéntes tűzoltó szervezetek már az 1800-as évek végén belátták annak szükségességét, hogy a megyében szervezett összefogásra és képviseleti szervre van szükség. 1908. július 08.-án a Vármegye háza kistermében hívták össze azt az alakuló ülést, melyen megalakult a Vármegyei Tűzoltószövetség. A Vármegyei Tűzoltószövetség megalakulásához hozzájárult az a tény is, hogy 1908. februárjában kigyulladt a Vármegyeháza tetőszerkezete és csaknem leégett. A szövetség bírósági bejegyzésére 1909-ben került sor. Ezt követően a II. világháború végéig a szövetség szervezi a tűzoltók képzéseit, a versenyeket, segíti a technikai fejlesztést és összefogja a megyében lévő tűzoltó egyesületeket, tűzoltóságokat. A II. világháború után az állami tűzoltóság létrehozásával szakadás jön létre a szövetség életében. Az önkéntes tűzoltó mozgalom az 1970-80-as évekre sok helyen megtorpan, több helyen megszűnnek az egyesületek és néhány elkötelezett személynek volt betudható, hogy sikerült megőrizni a hagyományokat és fenntartani a működőképességet. A rendszerváltást követően a társadalmi szervezetek helye, szerepe átértékelődik és a megváltozott társadalmi körülmények között néhány hivatásos és önkéntes tűzoltó kezdeményezésére megindult egy szervező munka a Megyei Tűzoltószövetség újjászervezésére, amely 1992. augusztusában történt meg. A szövetség fő célkitűzése között a hivatásos, önkéntes, létesítményi tűzoltók összefogása, a szakmai tevékenység összehangolása, települések védelmének jobb szinten történő biztosítása, a helyi védekezés elsődleges feltételeinek megteremtése és természetesen a tűzoltó hagyományok ápolása, megőrzése szerepel.
Az elmúlt években a tagszervezeteink által befizetett, és támogatók által felajánlott összegekből tudtuk megszervezni rendezvényeinket. Sajnos ez nagyon súlyos terhet jelentett szervezetünk költségvetésében. A támogatás a rendezvények megszervezésére fordított összeg felhasználásával ezt a forráshiányt oldaná meg, ezzel szervezetünk működésében is könnyebbséget jelentene. A megvalósuló projekt hatására tagszervezeteink, ezáltal a szövetség taglétszáma is bővülhet. Önkéntesek bevonásával a társadalmi szerepvállalás, a civil összefogás valósul meg, illetve a nemzeti együttműködés is fontos szerepet kap. A projekt támogatásából garantált, a működési költségek finanszírozása. A projekt tevékenysége a szakmai kapcsolatok erősítésén, ápolásán túl, társadalmi szinten is fejlesztő jellegű.
Az elnyert és megvalósított projekt összege: 300.000- HUF