Minden pályázó önkéntes tűzoltó egyesület támogatást kap 2020. május. 26. 09:07

Az önkéntes tűzoltó egyesületek részére kiírt pályázatra idén hatszázegy egyesület nyújtott be pályázatot, amelynek segítségével különféle tűzoltóeszközökhöz és felszerelésekhez juthatnak. Idén tizennéggyel több önkéntes tűzoltó egyesület kap támogatást, mint az elmúlt évben.

Fertőtlenítőszer 109 településre 2020. május. 22. 17:51

A MOL-LUB Kft. segítségével kedvezményes árú fertőtlenítőszer érkezett összesen  közel 14 ezer liter mennyiségben 109 település önkéntes tűzoltóihoz.

Segítség az ülés tartása nélküli határozathozatalhoz 2020. május. 19. 09:31

Változatlanul érvényben van a rendelkezés, amely alapján tilos gyűléseken, üléseken személyesen részt venni. A Civil Információs Centrum most az ülés tartása nélküli határozathozatal lebonyolításához nyújt segítséget.

Több mint 5500 liter fertőtlenítő érkezett Zalába 2020. május. 16. 07:05

Újabb, hazai gyártású fertőtlenítőszer-szállítmány érkezett Zalába. A MOL jelentős kedvezménnyel biztosítja a Magyar Tűzoltó Szövetség és megyei szervezetei révén a flakonokat a településeknek, az önkormányzatoknak, illetve intézményeiknek, cégeiknek.

Vírushíradó – 7. hét 2020. május. 12. 14:45

A járványhelyzettel kapcsolatos intézkedések hetedik heti összefoglalója következik.

Indul a Falusi Civil Alap - hamarosan lehet pályázni 2020. május. 11. 14:21

A Magyar Falu Program keretén belül hamarosan indul a Falusi Civil Alap – az első pályázatokra 2020 májusában lehet számítani. Pályázhatnak legfeljebb ötezer fős településen működő, ott székhellyel rendelkező civil szervezetek.

Felújított gépjárműveket kaptak az önkéntesek 2020. május. 11. 13:42

Európai uniós forrásból korszerűsített és felújított gépjárműfecskendőt vehetett át május hetedikén öt önkéntes tűzoltó egyesület a BM Heros Zrt. telephelyén – egy közülük szövetségünk működési területéről.

Az idén is jelentős támogatásban részesülnek az önkéntes mentőszervezetek 2020. május. 11. 13:42

Az idei esztendőben száztizenöt önkéntes mentőszervezet jut pályázati támogatáshoz központi forrásból. Az erre vonatkozó döntést május 8-án hagyta jóvá a BM OKF főigazgatója