140 éves a Nyírbátori Tűzoltóság

2023-05-13 11:27:48

Nyírbátorba került megrendezésre a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Flórián Napi rendezvénye, a 140 éves jubileumát ünnepló nyírbátori tűzoltóság apropóján

Nyírbátorban 2023. május 5.-én tartotta köözponti Flórián napi tűzoltóünnepét a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Az eseméyn apropóját -a tűzoltónapon túl- az adta, hogy 140 évvel ezelőtt alapították a nyírbátori tűzoltóságot. A Nyírbátori Kulturális Központban tartott ünnepségen köszöntőt mondott Dr. Simon Miklós országgyűlési képviselő, házigazdaként Máté Antal Nyírbátor polgármestere, majd Varga Béla tűzoltó ezredes, vármegyei katasztrófavédelmi igazgató, és Dr. Sölch Gellért Boldizsár, a Belügyminisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára. A köszöntők elhangzása után, elismerések átadására került sor, majd a résztvevők Dombrády Gábor tűzoltó alezredes, a Mátészalkai Katasztrófavédelmi Kirendeltség tűzoltósági felügyelőjének sisak kiállítását is megtekinthették.

Hagyományos zárása volt a napnak a kállósemjéni ünnepi szentmise, a római katolikus templomban, majd Kállósemjén Önkormányzata és a Kállósemjéni Önkéntes Tűzoltó Egyesület közös szervezésében fogadással zárult a Flórián Napi esemény, a Kállay Kúriában.

A  Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség a Flórián nap alkalmából elismeréseket adott át az ünnepi állománygyűlés keretében.

A szövetség által ajándéktárgy elismerésben részesült, Dr. Sölch Gellért Boldizsár a BM stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkár, Tarcza Tamás (az elismerés Nóta József tű. alezredes vette át nevében), Csűrös György ny. tű. százados, Tóth Ferenc ny. tű. elezredes, Tóth Árpád ny. tű. törzszászlós, Lukács István tű. százados.

A  Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség a Flórián nap alkalmából dísztőrt adományozott Dr. Simon Miklós országgyűlési képviselő, és Máté Antal Nyírbátor város polgármestere részére, a térség tűzbiztonsága érdekében végzett munkája elismeréseként.

A Magyar Tűzoltó Szövetség elismerését Kató Antal az Ibrányi Önkormányzati Tűzoltóság korábbi parancsnoka kapta. Az elismeréseket Dombrády László ny. tű. ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség elnöke adta át, az elismerésben résesültek számára.

A Magyar Tűzoltó Szövetség 2023. április 28.-án Lakitelken megtartott Flórián napi központi ünnepségén, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség javaslata alapján, Gróf Széchenyi Ödön emlékplakett elismerésben részesült, Leskovics Zoltán tű. alezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltósági főfelügyelője. Szent Flórián emlékérem elismerésben részesült Dán Gábor a Szakolyi Önkormányzati Tűzoltóparancsnokság és a Geszterédi Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnoka, Kruppi István ny. tű. alezredes, a Geszterédi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja, és Takács István, az Ajaki Tűzoltó Egyesület titkára! Az elismeréseket Dobson Tibor tű. vezérőrnagy, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke adta át.

Az elismerésátadó rendezvényen Rubóczki Zoltán általános elnök képviselte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetséget. Az elismerésben részesülteknek gratulál a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség elnöksége, köszönjük eddigi munkájukat, további munkájukhoz kívánunk erőt, egészséget!